Echipa Petrolul Ploieşti a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia FC Braşov.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Teixeira, în minutul 38, care a înscris cu un şut plasat de la 16 metri, după ce a făcut o cursă de 50 de metri cu mingea la picior. În minutul 85, Mutu a ratat un penalty pe care tot el l-a obţinut după un fault în careu comis de Aganovici.

FC Braşov: Fl. Iacob - Vagner, Machado, Leko, Barna - Constantinescu (Enceanu '87), Aganovici, C. Munteanu, Serginho - Păun (Grigorie '46), Buga (L. Ganea '59). Antrenor: Cornel Ţălnar.

Petrolul Ploieşti: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Hoban, Beţa (Fanchone '55) - Marinescu (Albin '65), De Lucas - Priso, Mutu, Teixeira - Tamuz (Mustivar '74). Antrenor: Răzvan Lucescu.