ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

CFR Cluj a învins Dinamo, în cel mai frumos meci de până acum al campionatului. În minutul 3 al partidei, Valentin Lazăr a înscris, deschizând scorul pentru Dinamo. Peste un sfert de oră, Chanturia a egalat din penalty şi, pe măsură ce timpul a trecut, CFR Cluj a dominat tot mai clar partida.

În repriza a doua, CFR Cluj şi-a continuat cursa pentru victoria şi în minutul 83 Bruno Guima a marcat al doilea gol al gazdelor.

===

Meciul vedetă al acestei etape are loc la Cluj, unde echipa locală CFR întâlneşte pe Dinamo Bucureşti.

Librarie Online. Zilnic ultimele carti noi, promotii si reduceri. Carti pentru fiecare cu livrare din stoc.

Ardelenii au nevoie de victorie pentru a rămâne în plasa Stelei. Deşi a pierdut etapa trecută, CFR traversează o perioadă bună, fiind pe locul 2, cu 22 de puncte, 3 sub Steaua.

Dinamo e doar pe locul 5, cu 19 puncte, dar dacă va pierde azi, ar putea coborî în clasament. Partida va începe la ora 21:00, în direct la LookTV şi liveTEXT pe GSP.RO

Echipele probabile

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, I. Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Guima, Ivanovski - Tade

Dinamo: T. Marc - Fai, Bărboianu, Nedelcearu, Grecu - Boubacar, Elton - Rotariu, C. Matei, V. Lazăr - Alexe