UEFA Champions League şi-a desemnat prima finalistă la finalul meciului de marţi seară, dintre FC Bayern Munchen şi Real Madrid, câştigat de spanioli cu scorul de 4-0. Golurile calificării au fost marcate de Sergio Ramos în minutele  15 şi 19, respectiv Cristiano Ronaldo în minutele 29 şi 89.

În tur, scorul a fost 1-0 pentru Real Madrid.

Bayern Monachium - Real Madryt 0:4 All Goals... de GoldenNightpl

Echipele de start

Bayern Munchen: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger, Kroos - Robben, Müller (Pizarro '72), Ribery (Gotze '72) - Mandzukici (Javi Martinez '46). Antrenor: Josep Guardiola

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos (Varane '75), Coentrao - Modrici, Xabi Alonso, Di Maria (Casemiro '84) - Bale, Benzema (Isco '80), Cristiano Ronaldo. Antrenor: Carlo Ancelotti
Cartonaşe galbene: Dante '17 / Alonso '39

Meciul a fost arbitrat de Pedro Proenca (Portugalia), ajutat de asistenţii Bertino Miranda şi Tiago Trigo şi de asistenţii suplimentari Duarte Gomes şi Joao Capela, în timp ce arbitru de rezervă a fost Paulo Soares.

[divider]

Minutul 90: Final de meci. Real Madrid se califică în finală

Minutul 89: GOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo transformă inteligent o lovitură liberă

Minutul 84: Casemiro a intrat în locul lui Di Maria la Real

Minutul 80: Intră şi Isco la Real Madrid. Iese Benzema

Minutul 75: Mută şi Ancelotti, Varane în locul lui Ramos

Minutul 73: Ultima modificare la nemţi: Pizzaro în locul lui Muller

Minutul 71: O altă schimbare la Bayern, Gotze în locul lui Ribery

Minutul 57: Acţiune frumoasă a lui Robben, dar şutul său nu a prins spaţiul porţii

Minutul 46: Schimbare la pauză la Bayern: Javi Martinez în locul lui Mandzukici

Minutul 46: A început partea a doua

Minutul 45+1: Finalul primei reprize

Minutul 39: Xabi Alonso a primit cartonaşul galben şi va rata finala

Minutul 29: GOL REAL MADRID! Contraatac pe traseul Benzema - Bale - Ronaldo, iar portughezul a marcat al 15-lea său gol din acest sezon al Ligii.

Minutul 22: Bayern nu pare să aibă idei, debusolată de scorul de pe tabelă. Germanii au nevoie de patru goluri pentru a se califica

Minutul 19: GOL REAL MADRID! Sergio Ramos a reuşit "dubla", după o altă centrare, de data aceasta a lui Di Maria

Minutul 16: Dante a primit cartonaşul galben după un fault dur la Cristiano Ronaldo

Minutul 15: GOL REAL MADRID! Sergio Ramos a deschis scorul cu o lovitură de cap după o centrare din corner a lui Modrici

Minutul 4: Germanii s-au instalat în jumătatea celor de la Real Madrid

Minutul 1: A început partida