Revoltător: Activiștii LGBT fac un marș chiar de Sfântul Dimitrie pentru a cere legalizarea de urgență a “parteneriatului civil” între persoane de același sex

Asociația de propagandă LGBT MozaiQ anunță organizarea, chiar sâmbătă, de Sfântul Dimitrie, de la ora 14:00, în Piața Universității din București, loc sfânt în care s-a murit pentru libertate, a unui marș al anormalității, în care homosexualiștii vor cere legalizarea de urgență a "parteneriatului civil” între persoane de același sex.
Cererea lor este adresată în special politicienilor, profitând de anul electoral, și în contextul în care Marcel Ciolacu și-a instalat LGBT-ista Victoria Stoiciu ca vicepreședinte al PSD iar Nicolae Ciucă le are pe avorționistele pro-„diversitate” Alina Gorghiu și Raluca Turcan, sponsor al unor manifestări „culturale” homosexualiste.
Manifestarea sfidătoare, organizată chiar de Sf. Dimitrie Izvorâtorul de Mir și în timpul pelerinajului de la Patriarhie, denotă fondul lor tulbure satanist.
România este condamnată pentru faptul că se încăpățânează să mai mențină o normalitate. Deși în Parlament există deja propuneri legislative privind legalizarea „parteneriatelor civile”, precum Plx-152/2019, propunere care a primit mai multe avize favorabile din partea unor comisii din Camera Deputaților, țara noastră a rămas una dintre ultimele țări din Europa care nu a legalizat anormalul.
Pentru aceasta, este taxată de CEDO (Curtea Europeană a Drepturilor Omului). Astfel, țara noastră a fost condamnată la CEDO pentru nerecunoașterea unor cupluri gay, iar României i se impune hotărârea Curții, considerată obligatorie.
Astfel că, în acest an decisiv, avem datoria să votăm candidați pro-normalitate, pro-familie și pro-viață, care nu vor trăda țara prin a o supune dictatelor unor instituții supranaționale!
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Visul umed al Europei e mai aproape ca oricând de a deveni realitate: Să se spele pe cap cu Războiul și cu Zelenski!

Alina Mungiu-Pippidi derapează din nou: Vrea ca președintele să fie ales de ”instituții” și cere eliminarea suveraniștilor din politică - ”Au crescut periculos de mult”. Analista, indecisă între ”carismatica Cristela” și ”puternicul George”

Sorin Roșca Stănescu: Ambasadoarea SUA, Kathleen Kavalec, și-a făcut bagajele și pleacă - VIDEO
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO

Casa Albă face dreptate ActiveNews și tuturor ”conspiraționiștilor”: pulverizează OMS, originea așa-zisului virus COVID, măștile, distanțarea socială, tratamentele impuse cu forța, carantina criminală și CENZURA MONDIALĂ, pe PAGINĂ OFICIALĂ WHITEHOUSE.GOV

O Interpelare și o Declarație politică pentru ActiveNews și Adevărul despre Trădarea MAE de pe Bâstroe în Senatul României
Secțiuni: Opinii Prima pagină Social Știri
Persoane: Elena Lasconi Marcel Ciolacu Nicolae Ciucă
Locații: București
Subiecte: Activism LGBT Alegeri Anulate Legalizarea căsătoriilor homosexuale Legalizarea Parteneriatului civil Marșul Homosexualilor București propagandă LGBT
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (9)