ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

Germania s-a calificat marţi noaptea în finala Cupei Mondiale după ce a umilit gazda Brazilia, scor 7-1.

Nemţii au marcat gol după gol şi au provocat cea mai drastică înfrângere din istoria naţionalei "carioca".

[divider]

UPDATE: Oscar marchează golul de onoare al brazilienilor în ultimul minut de joc.

UPDATE: Umilinţa este totală pentru Brazilia. Acelaşi Schurrle marchează pentru 7-0!

UPDATE: Schurrle înscrie pentru un neverosimil 6-0

UPDATE: Încă o contră a Germaniei finalizată de Khedira cu un sut fără speranţă pentru brazilieni.

UPDATE: Şi încă un gol al lui Kroos duce scorul la un incredibil 0-4! Trei goluri în numai trei minute, Brazilia este în genunchi.

UPDATE: Încă un gol rapid pentru nemţi, reusit de Kroos.

UPDATE: Germania îşi dublează avantajul de pe tabelă în urma golului veteranului Miro Klose.

UPDATE: Germania deschide scorul în minutul 10. Thomas Muller s-a demarcat excelent la un corner şi a marcat cu un sut plasat din interiorul careului.

[divider]

ECHIPELE
Brazilia: Julio Cesar - Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo - Luiz Gustavo, Fernandinho - Bernard, Oscar, Hulk - Fred

Germania: Neuer - Lahm, Hummels, Boateng, Howedes - Schweinsteiger, Khedira, Kroos - Muller, Klose, Ozil

Brazilia şi Germania se luptă marţi seara pentru un loc în finala Cupei Mondiale 2014. Întâlnirea este programată pe stadionul Mineirao din Belo Horizonte.

Brazilia nu va putea conta în acest meci pe doi oameni de bază, e vorba despre accidentatul Neymar şi de suspendatul Thiago Silva