Bosniei a fost eliminată de la Cupa Mondială, după ce a fost învinsă, cu scorul de 1-0 (0-0), de Nigeria, în etapa a doua a grupei F a competiţiei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Odemwingie, în minutul 29.

În minutul 21, Dzeko a marcat, însă golul nu a fost validat, pe motiv de ofsaid. Confrom reluărilor, jucătorul bosniac se afla în poziţie regulamentară.

CAMPIONATUL MONDIAL 2014. REZULTATE. CLASAMENT. PROGRAM TV CM 2014

Echipele de start:

Nigeria : Enyeama - Ambrose, Yobo, Omeruo, Oshaniwa - Mikel, Onazi - Musa (Ameobi '65), Odemwingie, Babatunde (Uzoenyi '75) - Emenike. Selecţioner: Stephen Keshi

osnia-Herţegovina : Begovici - Mujdza, Sunjici, Spahici, Lulici (Salihovici '59)- Besici, Medunjanin (Susici '64) - Hajrovici (Ibisevici '57), Pjanici, Misimovici - Dzeko. Selecţioner: Safet Susici

Ultima etapă a grupei F programează, la 25 iunie, meciurile Argentina - Nigeria şi Bosnia-Herţegovina - Iran.