Concordia Chiajna s-a impus cu scorul de 2-1(2-1) pe terenul celor de la CSMS Iaşi, în primul meci al etapei a IX-a a Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Creţu '19 pentru gazde şi Pena '26 şi Welington '36 pentru oaspeţi. În minutul 71, Creţu a ratat un penalti, iar în minutul 90+4, gazdele au rămas în inferioritate numerică, Olah fiind eliminat.

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Melinte, Munteanu, Ţigănaşu - Novac - Onduku, Olah, Coşereanu (Bole '72) - Creţu (Dedu '72), Dobre (Akinsola '46). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Dyulgerov, Maftei, Martins (Draganski '46) - Stan, Boldrin, Lovin, Purece, Bucurică - Pena (M. Dina '84), Welington (Roşu '59). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Munteanu '5, Olah '29, '90+4, Ţigănaşu '78 / Dyulgerov '40, Pena '49, Stan '60, Boldrin '75, Purece '88, Rîmniceanu '90+2

Cartonaş roşu: Olah '90+4

Arbitri: Dragoş Istrate - Ciprian Danşa, Imre Bucsi - Florin Marcu