A doua semifinală a UEFA Champions League,  disputată între Real Madrid şi Bayern Munchen s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0 şi a fost transmisă în format LIVE TEXT de către ActiveNews.

În prima semifinală, Atletico Madrid şi Chelsea au încheiat la egalitate, 0-0.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Benzema în minutul 18. Returul are loc săptămâna viitoare la Munchen, pe 29 aprilie.

Real Madrid vs Bayern Munchen 1-0 All Goals... de CyberNews

Echipele de start

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe (Varane '73), Ramos, Coentrao - Modrici, Xabi Alonso, Isco (Illaramendi '81)- Di Maria, Benzema, Cristiano Ronaldo (Bale '73). Antrenor: Carlo Ancelotti

Bayern Munchen: Neuer - Rafinha (Martinez '66), J. Boateng, Dante, Alaba - Lahm, Schweinsteiger (Muller '74) - Ribéry (Gotze '72), Kroos, Robben - Mandzukici. Antrenor: Josep Guardiola

Cartonaş galben: Isco '57

[divider]

Minutul 90+4: Finalul partidei

Minutul 90: S-au arătat 4 minute de prelungire

Minutul 81: Ultima modificare şi la Real Madrid: Ilara a intrat în locul lui Isco

Minutul 74: Bayern epuizează toate schimbările, odată cu intrarea lui T. Muller în locul lui Schweinsteiger

Minutul 72: Pepe şi Ronaldo sunt înlocuiţi de Varane şi Bale la Real Madrid

Minutul 71: Mario Goetze a intrat la Bayern în locul lui Ribery

Minutul 68: Guardiola face prima mutare, Javi Martinez în locul lui Lahm

Minutul 57: Isco a văzut primul cartonaş galben al partidei

Minutul 48: Şut al lui Ronaldo din marginea careului mare, dar Neuer este la post

Minutul 46: A început partea a doua

Minutul 45+1: Pauză

Minutul 45: S-a arătat un singur minut de prelungire.

Minutul 40: O nouă mare ocazie pentru Real: Di Maria primeşte o minge în colţul drept al careului de 6 metri, dar argentinianul a tras mult peste poartă

Minutul 31: În acest moment, raportul posesiei este 75% - 25% în favoarea celor de la Bayern

Minutul 26: Ocazie uriaşă pentru Real! Centrare de pe dreapta a lui Benzema pentru Ronaldo, dar portughezul a trimis peste poartă din poziţie excelentă

Minutul 22: Un nou contraatac al celor de la Real, combinaţia Benzema - Di Maria se finalizează cu un şut puternic al ultimului, dar prins de Neuer

Minutul 18: GOL Real Madrid! Karim Benzema a deschis scorul din 6 metri, după o centrare a lui Coentrao

Minutul 12: Carlo Ancelotti nu a pierdut niciodată în Champions League contra lui Bayern Munchen. În 6 partide disputate cu AC Milan, Ancelotti a obţinut 4 victorii şi 2 egaluri

Minutul 9: Un nou corner pentru nemţi, rămas din nou, fără rezultat

Minutul 4: Bayern are primul corner al meciului

Minutul 1: A început meciul