Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată pe teren propriu în compania Astrei Giurgiu, meci contând pentru etapa a XXIII-a a Ligii 1.

Oaspeţii au deschis scorul prin autogolul lui Alcenat, din minutul 42, gazdele reuşind egalarea prin prin Hoban, în minutul 90+2.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL PARTIDEI PETROLUL - ASTRA 1-1

Petrolul Ploieşti: Pecanha - Alcenat, Gerson (Fernandez '46), Geraldo, Guilherme - Romario (Camara '79), Hoban - Zicu (Priso '71), Teixeira, Mutu - Tamuz. Antrenor: Răzvan Lucescu.

Astra Giurgiu: D. Coman - Papp, Găman, Ben Yousef, Junior Morais - Laban, Seto - Iorga, Cristescu (Yahaya '77), William - Yazalde (Bukari '81). Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonaşe galbene: Hoban '55 / Laban '61, '73, Yahaya '83, Seto '90+2.
Cartonaş roşu: Laban '73.