ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

"A fost un meci dificil, e greu să joci cu un adversar pe care nu-l cunoşti. A fost greu, nu sunt adaptată sută la sută, e diferenţă între Miami şi Indian Wells. Vreau să rămân relaxată şi să joc cel mai bun tenis al meu", a declarat Simona Halep imediat după victorie.

[P] Razboiul sfarsitului lumii - Mario Vargas Llosa - comanda online

Simona a învins-o în trei seturi pe Nicole Vaidisova din Cehia cu 6-4, 2-6, 6-1. meciul fiind întrerupt de ploaie după primul set. Se pare că mica întrerupere a cam scos-o din ritm pe Halep, pentru că în setul al doilea s-a regăsit greu şi i-a făcut destule mingi cadou adversarei sale.

Setul decisiv a marcat o revenire extraordinară a româncei, care s-a impus categoric cu 6-1 şi s-a calificat în  turul al treilea la Miami.